شناسه خبر :۹۶۲۳
1

اشتغال زایی و محرومیت زدایی ، ولویت بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور: تلاش سازمان بسیج سازندگی بعنوان یک نهاد تسهیل گر، رونق تولید و ایجاد اشتغال به کمک ۱۱ هزار جهادگر است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر:محمد زهرایی در نوزدهمین سالروز تشکیل بسیج سازندگی در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: ماموریت اصلی بسیج سازندگی ساماندهی و  سازماندهی گروههای جهادی و جوانان برای کمک به سازندگی کشور است. 

 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: مفتخریم ۲۲ گروه متخصص سازمان بسیج سازندگی مانند روزهای نخست انقلاب اسلامی امروزه فعال و باعث انسجام بخشی بین مردم هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به طرح اعتلای جهادگران گفت: جهادگران به انتخاب خود سه تا ۵ سال در مناطق محروم به فعالیت می پردازند.

او در قالب ساماندهی گروههای جهادی از شناسه دار شدن و بیمه آنان خبر داد و گفت: گروههای جهادی در مناطق مختلف به توسعه گروههای جدید محله محور نیز تلاش می کنند.

زهرایی از کمک به دولت بعنوان ماموریت دوم سازمان بسیج سازندگی نام برد و افزود: سازمان بدون هیچ گونه چشم داشتی در امتداد دولت و مردم برای کاستن از هزینه های تمام شده به دولت و اجرای پروژه های مختلف کمک می کند. 

وی با تاکید بر کمک به دولت در اجرای پروژه‌های عام المنفعه و زود بازده افزود: ما در پروژه های بزرگ شرکت نمی کنیم بلکه در طرح های زیر ۱۰۰ میلیون تومان و کاملا مردمی حضور داریم علاوه بر این در پروژه هایی که انجام آن سخت و در نقاط صعب العبور است شرکت می کنیم.

او به قانون بسیج سازندگی مصوب مجلس اشاره کرد و افزود: محرومیت زدایی در روستا ها و مرتبط به آب و اشتغال را به جد پیگیری می کنیم.

محمد زهرایی با بیان اینکه سازمان جهاد سازندگی متولی محرومیت زدایی نیست، افزود: بسیج سازندگی در کنار دولت داوطلبانه به مردم بعنوان ماموریت سوم کمک می کند.

زهرایی گفت: با کمترین هزینه ها و با اجرای پروژه های نسبتا کوچک در مسیر محرومیت زدایی به دولت کمک می کنیم. 

 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: ۵ هزار و ۲۰۷ گروه جهادی این سازمان در مناطق سیل زده کشور مشغول فعالیت اند.  

او به توانمند سازی مردم در استفاده از ظرفیت های مردمی و روستایی اشاره کرد و گفت: حلقه مفقوده کارگاههای کوچک این است که به گروههای بزرگتر شبکه ای تبدیل شوند.

محمد زهرایی از شناسایی ۴۳۵ قطب شهرستانی و روستایی در صنایع تبدیلی خبر داد و افزود: راهکارهای بسیج سازندگی برای کمک به باغداران و کشاورزانی که هرسال گرفتار دلال و کسادی بازار می شوند در صنایع تبدیلی به بهترین شکل استفاده می شوند.

او گفت: تاکنون ۱۷۰ هزار کارگاه اقتصاد مقاومتی راه اندازی شده است.

سرهنگ زهرایی گفت: هدف ما فقط ایجاد اشتغال نیست بلکه اهداف فرهنگی و اجتماعی را هم در کنار اهداف اقتصادی دنبال می کنیم.

 رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از راه اندازی ۴۰ هزار پروژه در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی نام برد و افزود: قصد داریم قطب های اقتصادی را در رفع محرومیت زدایی استفاده کنیم.

وی از تجربه گروههای جهادی در زلزله کرمانشاه و استفاده از آن در حادثه سیل اخیر در مناطق غربی کشور خبر داد.

زهرایی گفت: ما به همه عرصه های اقتصادی واشتغال زا ورود نمی کنیم. اولویت ها سازمان جهادسازندگی بیشتر در امنیت غذایی در محصولات کشاورزی، باغی و ماکیان خلاصه می شود.

وی افزود: هدف ما به رونق تولید در ماندگاری مردم در روستا و کمک به مهاجرت معکوس است.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها