در بیانیه مشترک نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه کربلا آمده است؛
شناسه خبر :۷۰۲۶

لغو جشن روز پاسدار در سپاه کربلا برای همدردی با مردم سیل زده استان و کشور

فرمانده و نماینده ولی فقیه سپاه کربلا با صدور بیانیه ای ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار، از لغو برگزاری جشن روز پاسدار در سپاه کربلا به خاطر همدردی با مردم سیل زده مازندران و استانهای کشور خبر دادند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، به مناسبت سوم شعبان زادروز فرخنده بزرگ پاسدار اسلام ، حضرت امام حسین(ع) و گرامی داشت روز پاسدار، فرمانده و نماینده ولی فقیه سپاه کربلای مازندران بیانیه مشترکی صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است؛ ای پاسدار، ای نگبان مرزها، ای طلایه­دار سپاه اسلام، ای آنکه نامت در سپیده صبح جاری است، در لحظه لحظه­های غرورآفرین وطنمان جای داری. آنگاه که خونابه ستم بر دیوارهای شهرمان رنگی دیگر زده بود قامت استوارت را می­دیدیم که دلیرانه بر دشمن می­تاختی و آنگاه که شهرمان رنگ و بوی تجاوز گرفت جان بر کف نهادی و سینه در مقابل دشمن دون سپر کردی. ای دیر آشنای غریب! در تو و در لحظه­های غربتت بوی خوش جبهه را استشمام کردیم و یافتیم دلاوری و از خودگذشتگی جوانانی را که منتظر اشارت رهبر بودند تا جان خویش را برای حفظ کیان اسلام و شریعت بنهند. در حماسه آفرینی­های شورانگیز و عشق­آفرینت بوی خوش شهادت را به کام جان خریدیم و رنگ سرخ وصل را دیدیم و اینک در آینه روزی که با نام تو رقم خورده دلاوریها و از خودگذشتگی­هایت را پاس می­داریم و بر قامت استوارت سلام می­فرستیم.

همان کسانی که امام خمینی(ره) معمار بزرگ انقلاب درباره آنها فرمود، پاسداران از ارکان کشور هستند، مجاهدانی که هم در پشت جبهه­ها و هم در جبهه­های نبرد علیه کفار مجاهدت می­کنند. پاسداران همان مجاهدان فی­سبیل­ا... هستند که مقامشان بزرگتر از آن است که گوهر زیبای عمل خود را به عیار پست دنیا محک بزنند، آنان فرزندان دفاع مقدس و پرچمداران عزت مسلمین و سپر حوادث کشورند.

پاسداران از خالصترین و بالنده­ترین نیروهای توانمند انقلاب به شمار می­روند، پاسدارانی که همه چیز را در رابطه با خدا می­بینند و به همین جهت است که از مرگ هراسی ندارند و شهادت را برای خود و یاران فداکارشان فوز عظیم می­دانند. پاسداران از ذهنیتی پاک و بی­آلایش برخوردارند، در ذهنیت پاسداران حسابگریهای سیاسی و قدرت­طلبی و منزلت­جویی هیچگونه جایگاهی ندارد، بخاطر همین ویژگی­هاست که آنان در مقام رفیع وارستگی می­توانند به سبکی کبوتری سپید بال در آسمان شهادت اوج بگیرند و بال خود را به شفق سرخ انقلاب رنگین سازند.

سوم شعبان روز ولادت باسعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز اباعبدا... الحسین(ع) است، پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهداء کرد و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنی­امیه نجات داد، اگر فداکاری پاسداران عظیم الشأن اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود اسلام در خفقان رژیم بنی­امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه می­شد و زحمات نبی­اکرم(ص) و اصحاب فداکارش به هدر می­رفت. اولین پیام امام خمینی(ره) به مناسبت روز پاسدار در سوم شعبان سال ۱۳۹۹ ه . ق ، ۷ تیر ۱۳۵۸

شما که اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستید باید توجه کنید آن چیزی که شما را از ارتش مجهز مدرن مجرب از همه جهت کامل، ممتاز می­کند ایمان و تعبد است، یعنی اعتقاد به غیب و تأثیر فعل و انفعالات غیبی که در اختیار من و شما نیست و راه رسیدن به آن و کلید رمزش عبارت از تقواست. ( امام خامنه­ای(حفظ ا...) ۲۹/۰۶/۶۹)

روز پاسدار روز آنان که با پروانه حضورشان به دور شمع وطن غیرت حسینی را از کربلا تا قله­های دماوند به دوش میکشند، بر آنانکه از جنس شهیدان و هم­پیمان با امام حسین(ع) و از نسل فصل سرخ استقامتند را خدمت شما همکار محترم صمیمانه تبریک عرض می­نمائیم و امیدواریم در پناه ایزد منان در انجام رسالت پاسداری تحت زعامت و فرماندهی فرمانده کل قوا حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه­ای(حفظ­ا...) موفق و مؤید باشید.

در ضمن به جهت همدردی بامردم سیل­زده استان و کشور مراسم جشن روز پاسدار برگزار نمی­گردد.

 

  دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تازه ها

  لغو جشن روز پاسدار در سپاه کربلا برای همدردی با مردم سیل زده استان و کشور | مازندران

  خطا

  The website encountered an unexpected error. Please try again later.

  Uncaught exception thrown in shutdown function.

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 3519186255d889364bb4a92.24921781 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/sazandeg/public_html/includes/lock.inc).