مسؤول بسیج سازندگی مازندران خبر داد
شناسه خبر :۷۰۱۴

به‌کارگیری ۶ هزار نیروی بسیج سازندگی در سیل مازندران

مسؤول بسیج سازندگی مازندران با اشاره به فعالیت ۶ هزار نیروی بسیج سازندگی در سیل اخیر استان گفت: ۱۵۰ مسکن مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی تا چهار ماه دیگر به آنان تحویل داده می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

 

  غلامرضا شریعتی امروز در گفت‌و‌گو با  خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، در ارتباط با اقدامات انجام شده توسط بسیج سازندگی مازندران اظهار کرد: از روز ۲۷ که آغاز سیل در مازندران بود ورود پیدا کردیم و از آن روز تاکنون همچنان درگیر عوارض ناشی از سیل و رانش جاده‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه ۱۰۸ دستگاه ماشین‌آلات مهندسی در بازگشایی مسیر و خالی کردن آب استفاده شده است، افزود: ۶ هزار نفر از گروه‌های جهادی در خارج کردن آب و گل و لای از منازل شهروندان کمک کردند.

مسؤول بسیج سازندگی مازندران با اشاره به اینکه استان‌های زنجان، اردبیل، گیلان و تهران در زمینه سیل به ما کمک کردند، بیان کرد: ساخت مسکن مددجویان زیرپوشش بهزیستی و امداد امام خمینی که حدود ۱۵۰ مورد است را شروع می‌کنیم و تا ۳ تا ۴ ماه دیگر تحویل می‌دهیم.

این مسؤول با بیان اینکه اقدامات ما دو جهت  دارد، خاطرنشان کرد: در دو امر ساخت و ساز مسکن و همین طور راه‌های روستایی استان که رانش‌های فراوانی ناشی از برف سنگین در آنها اتفاق افتاده کار می‌کنیم، ماشین‌آلات مهندسی ما بر روی پروژه‌های پل‌سازی و راه‌سازی در حال کار هستند.

شریعتی ادامه داد: بخشی از سردهنه‌های کشاورزی نیز در استان تخریب شد که قرار است ما آنها را بهسازی کنیم تا در فصل زراعی مردم با مشکل مواجه نشوند.

وی افزود: نیروهای ما در سوادکوه نیز مستقر هستند، ماشین‌آلات حاضر در آنجا کارهای تسهیل در عبور و مرور سردهنه‌ها را انجام می‌دهند.

مسؤول بسیج سازندگی مازندران با اشاره به اینکه خروج آب در سیمرغ تمام شده، یادآور شد: اواخر هفته جاری کلنگ‌زنی ساختمان‌ها را داریم، اولویت ما سردهنه‌ها بوده و بعد از ان به سمت لایروبی رودخانه‌ها می‌رویم.

این مسؤول بیان کرد: ۷۵۲ روستا درگیر برف بودند که ما از ۲۷ اسفندماه تا ۵ فروردین ماه درگیر بودیم، حدود ۲ هزار کیلومتر راه روستایی دچار آسیب شدند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها