شناسه خبر :۶۹۳۹

سپاه کربلا با کمک های مردمی سیلزدگان را یاری می کند

فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت که این نهاد از ابتدای وقوع سیل تاکنون در کنار سیلزدگان استان بوده و تا ساماندهی کامل زندگی آنان نیز با بهره گرفتن از کمک های مردمی و خیرین در این مناطق حضور خواهد داشت و یاریگر سیلزدگان خواهد بود.
نسخه مناسب چاپ

 

 سردار محمدحسین بابایی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران ضمن تشریح فعالیت های سپاه در کمک به سیلزدگان ، افزود : تا کنون هیچ مبلغی از هیچ نهادی برای خدمات رسانی به سیلزدگان مازندران دریافت نکرده ایم و کاملا به امکانات خود و خیرین متکی بوده ایم . 

وی ادامه داد : از این پس نیز کمک های سپاه به مردم سیلزده مبتنی بر کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین و امکانات و منابع خود سپاه خواهد بود. 

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان این که در نوسازی و تعمیر منازل مسکونی قاعدتا منابع سپاه پاسخگو نخواهد بود ،گفت : در این زمینه از خیرین برای حضور هرچه بیشتر دعوت می کنیم. 

وی توضیح داد : در برنامه های بازسازی هنوز سهمیه ای برای بسیج سازندگی سپاه کربلا مشخص نشده است ، اما این موضوع مانع ادامه خدمات رسانی ما نیست. 

سردار بابایی از آنچه که ' عدم اطلاع رسانی و بازگویی کمک های سپاه و بسیج به مردم سیلزده از سوی مسئولان ' نامید ، انتقاد کرد و گفت : ساختار کشور ما طوری است که خود مردم در قالب سازمان منعطف و گسترده بسیج ورود پیدا می‌کنند ، اما این اقدامات در آمار و گزارش‌ها بیان نمی‌شود و دلیل این موضوع هم جنس خدمات مردمی است.

وی فعالیت های حمایتی سپاه از سیلزدگان را در قالب ۲ بخش اردوهای جهادی و بسیج سازندگی معرفی کرد و افزود : از ابتدای حادثه سیل تاکنون پنج هزار و ۷۰۰ نفر در قالب اردوهای جهادی به یاری هموطنان سیلزده شتافته اند که در نتیجه فعالیت آنها یکهزار و ۷۰۰ منزل از گل و لای پاکسازی شد.

سردار بابایی توزیع هفت هزار و ۲۰۰ سبد حمایتی و یکهزار و ۶۰۰ پتو را از دیگر اقدامات اردوهای جهادی عنوان کرد و گفت : همچنین به خانه هایی که پس از سیل تمیز شد بتدریج فرش و پتو اهدا شده است.

وی اسکان موقت حدود یکهزار خانواده مسافر ، لایروبی و بازگشایی رودخانه ها و راهها به صورت نقطه ای و مستمر ، اسکان خانواده های سیلزده در قالب ۶۵۰ خانواده ، توزیع ۴۰۰ کیسه آرد و برنج ، ۶۲ هزار و ۵۰۰ قرص نان ، ۱۰ هزار و ۸۰۰ باکس ۶ تایی آب معدنی ، ۱۱ هزار و ۶۰۰ قوطی کنسرو ، ۱۵۰ جفت چکمه ، فعالیت موتور کف کش ۴۰۰ دستگاه ، لجن کش ۳۵ دستگاه و ماشین سبک ۱۰۰ دستگاه را از دیگر خدمات سپاه در مناطق سیلزده برشمرد.

فرمانده سپاه کربلا گفت : در شهرستان سیمرغ ۵۰۰ نفر از مردم را حین درگیری مستقیم با سیل نجات دادیم و پس از آن برای تخلیه آب در قالب باز کردن دهنه پل و آبراهها اقدام کردیم.

وی با اعلام این که در حال حاضر ماشین آلات ما اقدامات اجرایی را به صورت صلواتی در جاده‌های بالادست در دستور کار دارند ، افزود : سپاه برای بازسازی منازل مردم سیلزده هم آمادگی دارد و برنامه ریزی کرده است.

سردار بابایی افزود : اعزام گروههای جامعه پزشکی از روز پنجم در بین سیلزدگان آغاز شده در مجموع در بحث بهداشت روان و درمان مردم فعالیت را پیگیری می‌کنیم و در کنار این اقدامات برای کمک به دامپزشکی اعلام آمادگی کردیم.

فرمانده سپاه کربلای مازندران یادآور شد: برای اقدامات انجام شده هیچ پولی درخواست نکردیم و خدمت به مردم را وظیفه خودمان می‌دانیم، اما عملیات مهندسی ما بیش از هشت میلیارد تومان کار انجام شده است.

 

منبع ایرنا

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها