شناسه خبر :۶۹۳۸

سپاه در حوادث آتش به اختیار است/سپاه مازندران آماده بازسازی مناطق سیل‌زده استان است

فرمانده سپاه کربلای مازندران از آمادگی سپاه برای بازسازی مناطق سیل زده استان خبرداد.
نسخه مناسب چاپ

 

 سردار محمدحسین بابایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سپاه کشور آتش به اختیار است آخرین تحولات و اقدامات امدادرسانی در سیل اخیر استان و برنامه های آتی سپاه در جهت امدادرسانی مناطق آسیب دیده را تشریح کرد. وی با بیان اینکه ساختار دولتی سپاه و بسیج دیده نمی شوند گفت: بخش اعظمی از اقدامات به صورت عملیاتی توسط بسیج و سپاه صورت می گیرد در حالی که این ساختار ناقص دولت را به حساب بی توجهی و غفلت می گذاریم.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خود مردم در ساختار گسترده بسیج ورود پیدا می کنند از مراحل مختلف پاکسازی و امدادرسانی سپاه و بسیج در حادثه اخیر سیل ویرانگر استان مازندران خبر داد و تصریح کرد: سیل و برف اسفندماه ۱۲ شهرستان، ۹ شهر و ۱۷۱ روستای استان را درگیر کرد و اکنون به دلیل رانش زمین باید ۷۵۲ روستا دائماً رسیدگی و خدمات‌دهی شود.

سردار بابایی با بیان اینکه بازکردن جاده‌ها کماکان ادامه دارد؛ افزود: رانش مکرر سبب می‌شود که هرازگاه شاهد بسته شدن جاده‌ها باشیم از این رو ماشین آلات و نیروهای سپاه مشغول اقدامات اجرایی هستند.

وی عنوان کرد: شش هزار و ۳۴۱ واحد مسکونی در جریان سیل اخیر دچار آسیب شدند و از این تعداد ۶۵۰ واحد تخریبی و پنج هزار و ۶۹۱ واحد تعمیری است.

وی آسیب ۶۰ دهنه پل، آسیب نقطه‌ای هزار و ۳۸۰ کیلومتر جاده‌ها، آسیب هشت و ۸۱۴ هکتار باغ و زمین کشاورزی، تلفات ۸۴ هزار رأس دام و طیور مجموع خسارت‌ها در استان بوده است.

بابایی با بیان اینکه سپاه و بسیج در بحران‌ها همواره به عنوان نیروهای عملیاتی و اجرایی فعالیت دارند، گفت: در کشور، انقلاب به نحوی رقم خورده که در تمام مباحث مهم مردم در قالب سازمان منعطف و گسترده بسیج فعالیت و ورود پیدا می‌کنند.

وی افزود: مرحله اول امداد و نجات و تثبیت در مناطق سیل‌زده و برف زده استان به پایان رسید و خود را برای مرحله دوم آماده می‌کنیم. بعد از شروع سیل در مناطق سیل زده بویژه در اطراف رودخانه تجن و تلار، نیروهای بسیج و سپاه مناطق در قالب نیروهای واکنش سریع ورود پیدا کردند و با تمام ابزارهای دراختیار و موجود مانند تراکتور، کامیون، جت اسکی و غیره اقدام به نجات و امداد کردند.

بابایی با اشاره به اینکه ۵۰۰ نفر از سیل‌زدگان در سیمرغ توسط نیروهای سپاهی و بسیج نجات داده شدند افزود: بازکردن مسیر پل‌ها و آبراه‌ها از دیگر اقدامات به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران، لایروبی و پاکسازی خانه‌های مردم از گل و لای و لجن را از دیگر تلاش‌های سپاه برشمرد و گفت: لایروبی اماکن عمومی مانند مدارس، کوچه‌ها، برخی مساجد و غیره از دیگر تلاش‌ها بوده است.

وی بازگشایی جاده‌های مسدود شده در برف و ناشی از رانش را از دیگر اقدامات بسیجیان و سپاه استان یاد کرد و گفت: همچنین دو روز پس از سیل نسبت به اعزام ۲۰ متخصص از دانشگاه بقیه الله (عج) به مناطق سیل‌زده اقدام شده است.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که می فرمایند اگر سپاه نبود کشور هم نبود یادآور شد: مسئولین قدرشناس باشند و از این ظرفیت بهینه استفاده کنند و ما برای رسالت و تکلیف خود کار می کنیم.

سردار بابایی در پایان افزود: سپاه وابسته به هیچ حذب و جناحی نیست و تحت هیچ کسی جز ولی امر مسلمین در کشور خدمت نمی کند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها