رئیس بسیج سازندگی مازندران خبر داد:
شناسه خبر :۵۱۵۶

اجرای رزمایش محرومیت زدایی با ۴۵۰ گروه جهادی در مازندران

ساری - رئیس بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران از اجرای رزمایش محرومیت زدایی با حضور ۴۵۰ گروه جهادی در استان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ غلامرضا شریعتی صبح سه شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به رزمایش نهضت خدمت رسانی به محرومان، محور اساسی فعالیت بسیج سازندگی را محرومیت زدایی و خدمت بی منت به مردم استان برشمرد و گفت: با همکاری مردم و داشتن همکاران جهادی، توفیق یارمان است تا خدمت خوبی به مردم استان داشته باشیم.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه محرومیت زدایی اشاره و اضافه کرد: تامین مسکن، تامین جهیزیه، تامین سبد غذایی و کالا از جمله خدماتی است که توسط بسیج سازندگی در راستای خدمت گذاری به مردم صورت می گیرد.

سرهنگ شریعتی ادامه داد: در حوزه های عمومی مانند بهداشت و درمان، کشاورزی، بهداشت، آب و غیره نیز کمکهایی از سوی بسیج سازندگی برای محرومیت زدایی صورت می گیرد.

وی شمار گروه های جهادی منسجم موجود در استان را ۷۵۰ گروه بیان کرد و با اشاره به اینکه منابع متعدد اعتباری برای محرومیت زدایی، از تشکیل ستاد مشخص به ریاست استاندار برای رفع محرومیت های استان خبر داد.

رئیس بسیج سازندگی سپاه کربلا با تاکید برتوجه بیشتر برای رفع محرومیت در مناطق محروم در استان تصریح کرد: از ۹ تا ۲۹ شهریورماه در قالب طرح نهضت خدمت رسانی با استعداد ۴۵۰ گروه جهادی رزمایش محرومیت زدایی اجرا می شود.

سرهنگ شریعتی، ساخت ۹۰ واحد مسکونی برای نیازمندان، رفع محرومیت در ۱۰ محله آسیب پذیر و کم برخوردار در شهرستان های نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، بابل، آمل، فریدونکنار و نور با اجرای پروژه های مختلف عمرانی نظیر مسکن از جمله برنامه ها است.

وی ادامه داد: همچنین ۵۰ گروه پزشکی برای درمان و ارائه خدمات پزشکی نیز در رزمایش و مانور در مناطق محروم و حاشیه شهر به ارائه خدمات می پردازند.

سرهنگ شریعتی یادآور شد: از سال گذشته تاکنون با کمک خیران بیش از ۲۵ میلیارد تومان در بخش محرومیت زدایی هزینه شده است و این میزان امسال به ۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی گفت: همچنین چهار پروژه مشترک آبرسانی و تامین ۱۰ سری جهیزیه با همکاری ستاد فرمان حضرت امام راحل درقالب رزمایش نهضت محرومیت زدایی اجرا و تحویل می شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها