توانمندسازی بانوان با رویکرد اقتصاد مقاومتی بصورت ویژه در بسیج سازندگی دنبال می شود

سه شنبه, 11/08/1398 - 09:36 mazandaran
رئیس بسیج سازندگی مازندران:

توانمندسازی بانوان با رویکرد اقتصاد مقاومتی بصورت ویژه در بسیج سازندگی دنبال می شود

توانمندسازی بانوان با رویکرد اقتصاد مقاومتی بصورت ویژه در بسیج سازندگی دنبال می شود

به گزارش گروه فرهنگی و رسانه ای بسیج سازندگی مازندران،محمد مهدی اقبال پور، با اشاره به وجود محرومیت های متعدد در روستاهای استان و نیز برخی محرومیت ها و آسیب های اجتماعی مناطق شهری و افزایش آمار طلاق در جامعه گفت:یکی از شیوه نامه ها در

 

تغییر مدل های کاری در بسیج سازندگی ،توانمندسازی بانوان و نیزی همت در جهت ارتقا معیشت آنان است.

 

رئیس بسیج سازندگی مازندران با اشاره به لزوم افزایش آگاهی بانوان در رصد و شناسایی آسیب های اجتماعی تصریح کرد:با ورود تخصصی خواهران در اردوهای جهادی و بهره گیری از ظرفیت های علمی آنان امکان ارائه آموزش به اقشار جامعه ای بانوان در سطح پایگاه های بسیج مناطق مختلف فراهم است.

 

این مسئول همچنین با اشاره به اینکه قالب بندی مناسب در ارائه آموزش های منسجم و هدف دار و چندزاویه یکی از مهمترین اقداماتی است که در تعلیم سرگروه های جهادی خواهران ارائه می شود افزود:در گذشته هر مسئول پایگاه به تشخیص خود موضوعی را برای آموزش

 

در نظر می گرفت و بر این اساس خدمات خود را ارائه می کرد اما با ایجاد قالب بندی جدید همه آموزش ها مورد رصد و پایش قرار می گیرد.

 

اقبال پور با اشاره به فعالیت سامانه اطلس جهادی و ثبت فعالیت گروه های جهادی خواهران اشاره کرد و ادامه داد:تاکنون فعالیت گروه های جهادی خواهران چندان مشخص نبود و به همین دلیل تلاش می شود تا خدمات شایسته تری با ثبت خدمات آنان انجام شود.

 

او با تاکید بر اینکه 555 گروه جهادی فعال در استان وجود دارد گفت:آمارها ثبت 800 گروه جهادی را نشان می دهد اما فعال سازی همه این گروه ها نیازمند فعالسازی بخش های متنوع فعالیتی گروه های جهادی است.

 

براساس آمارها خواهران  40 درصد گروه های جهادی  در مازندران را تشکیل می دهند.

 

تهیه بسته های غذایی،دستگیری از نیازمندان محلات و مناطق آسیب پذیر،ارائه بسته هایی آموزشی-فنی و مهارتی مهمترین اقدامات گروه های جهادی خواهران به شمار می آید.